ÇOCUK ENDOKRİNOLOJİSİ

Çocuk Endokrinolojisi Bölümünde, 0-18 yaş grubunda sağlıklı çocuklar ve hormonal hastalığı olan ya da endokrin sistemi de ilgilendiren başka bir hastalığı olan tüm hastalar muayene, tetkik ve tedavi edilmektedir.

 

Şeker Hastalığı (Tip 1 Diabetes Mellitus), Merkezimizde özellikle önem verilen bir hastalık olup tıbbi gelişmeler yakından takip edilmekte ve hastalara en son yenilikler hakkında teorik ve pratik bilgiler sunulmaktadır.

Tip 1 Diyabet hastalığında iyi  bir kan şekeri regülasyonunun hasta ve ailesinin eğitimli olmasından geçtiği bilinci ile merkezdeki eğitim salonunda; konusunda uzman doktor, diyetisyen, hemşire ve psikolog ile eğitim verilmektedir. “İnsülin Pompası Takılması ve Eğitimi” Merkezde uygulanmaktadır.

 

Önem verilen diğer bir hastalık ise Çocukluk Çağında Obezite’dir. Çocukluk Obezitesi ile ilgili hastalıklar şöyle sıralanabilir:

Tip 2 Diyabet (Şeker Hastalığı), Hipertansiyon, Kolesterol yüksekliği, Ortopedik problemler,  Sleep apne (uykuda solunumun kısa süreli durması), ileri yaşlarda kalp damar hastalıkları, astım, yeme bozuklukları, depresyon, kendine güvenin azalması, ileri yaşlarda bağırsak-prostat-rahim-meme kanseri riski.

Çocuk Endokrinolojisi Bölümünün İlgilendiği Konular ve Rahatsızlıklar:

Sonraki Konu

>> Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Ziyaretçi Sayacı :

Site Haritası

ÇOCUK ENDOKRİNOLOJİSİ